Радио Милева
пропуст

Раперот се приклучи на протестот против модниот бренд обвинет за промовирање насилство врз деца, па ги шокираше сите со видеото на кое ги исече патиките кои чинат 900 евра (видео)

Раперот се приклучи на протестот против модниот бренд обвинет за промовирање насилство врз деца, па ги шокираше сите со видеото на кое ги исече патиките кои чинат 900 евра (видео)

Раперот МЦ Стојан се придружи на масовниот тренд и протест против модната куќа Баленсијага, па ги шокираше сите со видео кога ги исече патиките на оваа дизајнерска куќа кои чинат 900 евра.Раперот збеснал кога видел и слушнал за скандалот на една модна куќа која објави нова колекција на детски ранци во форма на мечиња со сите садо-мазо реквизити.Ова го шокираше целиот моден свет кој го обвини брендот дека промовира насилство врз децата, а „Баленсијага“ веднаш ја повлече колекцијата и и се извини на јавноста.

И додека Стојан си ги сечеше скапите патики, коментарите под неговото видео само стигнуваа: „Честито!“, „Можеше да ми ги испратиш“, „Ќе купиш нови, логично“, „Далеку си од Баленсијага“ , постојано се нижеа разни коментари.

@mcstojan_14 Zbog promovisanja uzasnih stvari vezanih za decu pridruzujem se i najostrije osudjujem 🫡 #balenciaga #canceled #fyp #foryou ♬ Disco – MC Stojan

За овој скандал се огласи и Јелена Карлеуша, која немаше лоши зборови против гестот на популарниот бренд, туку изјави дека само жени од Босна и Херцеговина ја нападнале затоа што поседува парчиња облека од шпанскиот бренд.- Жените од Босна беа особено погодени од Баленсијага.Само тие во дм ми пишуваат навреди затоа што имам работи од Баленсијага.Се чини дека Баленсијага навистина имаше влијание врз животот на жените во Босна штом оваа ситуација толку многу ги погоди.Не знаев дека овој бренд е толку важен и застапен во Босна.Не знам што ќе прави Босна сега без Баленсијага, но се молам што поскоро да се извлечат од овој тежок период – напиша Јелена која заедно со милиони други жени има парчиња облека од познатиот бренд кој направи пропуст.

Останати вести од Радио Милева