Радио Милева
наскоро полни 63 години

Ранду и Касандра сте ги виделе, а еве како денес изгледа Игнасио (фото)

Ранду и Касандра сте ги виделе, а еве како денес изгледа Игнасио (фото)

Освалдо Риос, актерот попознат од серијата „Касандра“, денес има 62 години и со својот изглед ги изненадува жените ширум светот.

Истакнатиот Порториканец одигра две улоги во оваа продукција – Игнасио Контрерас и Луис Давид Контрерас.

Денес, 30 години подоцна, Игнасио изгледа подобро од било кога. Актерот на 25 октомври го слави својот 63-ти роденден, а на својот Инстаграм профил можеме да видиме дека омилениот водител на сапуница одлично се грижи за својот изглед, а судејќи по фотографиите, теретаната дефинитивно му е омилено хоби.

Што да ви кажеме за згодниот Освалдо? Зад себе има три брака (Сили Дијаз, Кармен Доминичи, Џералдин Фернандес) и три сина, а од 2015 година е во врска со колешката Евелин Жиро.

Своевремено се шпекулираше дека Риос и популарната Шакира се во романтична врска, но дека се завршило бидејќи актерот наводно бил насилен.

фото:Инстаграм/ Јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева