Радио Милева

Зорица Брунцлик ќе стане баба: Ќерката на познатата пејачка е бремена

Зорица Брунцлик ќе стане баба: Ќерката на познатата пејачка е бремена

Злата Аранѓелковиќ, ќерката на Зорица Брунцлик и Кемиш е бремена. Злата и ѕвездата на „Гранд“, Милош Вујановиќ на пролет ќе станат родители.

„Зорица и Кемиш беа пресреќни кога дознаа за оваа вест. Кога Злата почна да се сомнева дека е бремена му кажа само на Милош, а откако гинекологот потврди дека се е во ред ја споделија радосната вест со семејството и тоа на невообичаен начин. Породувањето се очекува на пролет следната година. Милош и Злата размислуваат за свадба, но се тоа оди полека во консултација со докторите“, вели извор за „Курир“.

Оваа вест ја потврдија и Зорица и Кемиш

„Точно е, како дознавте? Што да ви кажам освен тоа дека јас и Зорица бевме пресреќни кога дознавме. Следната година ќе станеме баба и дедо и многу се радуваме. Само нека се здрави и живи,

Останати вести од Радио Милева