Радио Милева

Зорица Брунцлик за својот роденден доби торта каква немате видено досега (фото)

Зорица Брунцлик за својот роденден доби торта каква немате видено досега (фото)
фото: антонио ахел/ата имагес

Една од најценетите пејачки на српската естрада, Зорица Брунцлик го прослави својот 65 роденден.

По тој повод, пејачката на својот „Инстаграм“ се пофали каква  торта добила. Имено, станува збор за роденденска торта од неколку ката од „макаронс“ и многу цвеќе.

„Мојот прекрасен ден“, напиша пејачката во описот, а под објавата се нижеа честитки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorica Brunclik (@zoricabrunclik_official) on

Останати вести од Радио Милева