Радио Милева
„Секогаш сум прва“

Зорица Брунцлик се огласи по написите дека ќе ја менува Марија Шерифовиќ во „Ѕвездите на Гранд“

Зорица Брунцлик се огласи по написите дека ќе ја менува Марија Шерифовиќ во „Ѕвездите на Гранд“
фото:принтскрин/блиц.рс

Веста дека пејачката Марија Шерифовиќ наводно го напушта натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ одекна во медиумите, а на нејзино место ќе седне Зорица Брунцлик. По овој повод, Зорица се огласи на својот Инстаграм профил и изјави дека таков договор со „Гранд“ продукција не постои.

– Цел живот се борев сама, и со сите свои колеги функционирам чисто и искрено – со почит, пријателство за пријателство, колегијалност за колегијалност, љубов кон љубов. Токму затоа сакам да кажам дека нема да се карам со никого, ниту ќе создадам раздор меѓу мене и некого – ја започна приказната Зорица.

Како што нагласи, никогаш не би прифатила да биде нечија замена.

– И особено нема да можете да ме спуштите на ниво каде што би сакале да ме видите, тврдејќи дека ќе бидам замена за некого. Морам да ве разочарам, тоа никогаш нема да се случи, бидејќи никогаш нема да бидам алтернатива во животот или работата! Не оди со моето име, карактер, кариера, хитови што ги снимив, не одговара ниту на бојата на косата… И јас сум премногу навикната да бидам прва – напиша Зорица Брунцлик на својот Инстаграм профил и стави крај на сите шпекулации.
Од друга страна, Марија не се огласи во врска со наводите дека ќе го напушти шоуто.

Останати вести од Радио Милева