Радио Милева

Зорица Брунцлик откри детали од спалната соба: „Ние се заклучувавме, а децата ја отвараа вратата“

Зорица Брунцлик откри детали од спалната соба: „Ние се заклучувавме, а децата ја отвараа вратата“
фото: соња спасиќ

Зорица Брунцлик и Љубомир Аранѓеловиќ Кемиш важат за еден од најскладните парови на српската естрада.

Тие заедно се веќе три децении, а Зорица откри како изгледал нивниот заеднички животот дека живееле со децата и внуците.

„Мирољуб и јас сме заедно 35 години, секогаш сакаме што побрзо да одиме на пат, четири деца, две жени, внуци, сите се прекрасни, слатки, сите отвараат врата. Ако заклучиме зошто сме заклучиле, така ние често одевме на пат, ќе отидеме еден ден порано, се враќаме еден ден ден подоцна за да може да одмориме. И сега ние сме сами, сите се во своите куќи, сите си имаат свои животи, се омажија, се оженија, добија деца, а дедото и јас сме сами. Во понеделник спиеме во виолетовата соба, во вторник спиеме во розовата соба и си прави разни изненадувања“ вели Зорица низ насмевка.

фото: Принтскрин/пинк.рс

Јас мислев ќе кажеш: „Правиме деца…“ додаде Драган Марковиќ Палма која исто така беше гостин во емисијата „Магазин ин“.

„Ако родам на 65 години, јас ќе бидам исклучок….Ние сега уживаме, патуваме каде ќе посакаме и не може да се навикнеме дека припаѓаме еден на друг“ вели Брунцлик.

фото: соња спасиќ

Останати вести од Радио Милева