Радио Милева

Зорица Брунцлик мора под нож?

Зорица Брунцлик мора под нож?
фото: принтскрин/јутуб

Со желба да бидат уште поубави, многу од јавните личности одат под нож. Некои од нив успеваат да се усовршат, некои да се упропастат.

За жал, тоа се случи и на Зорица Брунцлик која поради желба да има поголеми усни, таа само ги уништила.

„Зорица имаше разни третмани, од козметички терапии на лицето до ставање на филери во јаготките и ботокс во предниот дел на челото и меѓу веѓите“ вели извор и додава:

„Секогаш сака повеќе и повеќе и се прашува што е следното што може да го направи. Така дојде до идеја да ги зголеми усните. Меѓутоа, не сакаше на секои 5,6 месеци да додава хијалурон кој се троши многу брзо, се одлучи за траен филер“ вели извор за „Ало“.

фото: принтскрин/јутуб

Меѓутоа, токму поради ова настанале компликации.

„Во горниот дел од усните немаше проблеми, но во долниот дел дојде до компликација. Се создаде голема грутка во долниот дел од устата и многу е впечатлива“ вели изворот и додава дека пејачката е е несреќна и се обидува на сите начини да го реши проблемот.

Докторката и специјалист за естетска медицина, Кристина Давидовиќ за „Ало“ вели дека проблемот на пејачката е во естетската хирургија.

фото: принтскрин/јутуб

„Зорица знае најдобро што инјектирала, кога и до кој степен. Постојат два начина да се реши ова, за прилично кул проблем. Првиот е топење или распаѓање на кортикостероиден препарат. Може малку да го ублажи проблемот и да ја намали грутката, сепак, дефинитивно и трајно решение е да се отстрани силиконот хируршки. Само на тој начин таа ќе може да ја врати својата природна форма и единствена до усните и да се ослободи од овој деформитет“ вели докторката за „Ало“.

Останати вести од Радио Милева