Радио Милева

„Знам која колешка флертуваше со Харис“: Рада Манојловиќ си ја отвори душата и проговори за момчето

„Знам која колешка флертуваше со Харис“: Рада Манојловиќ си ја отвори душата и проговори за момчето
фото: рајко ристиќ

Пејачката Радмила Манојловиќ е  во повеќегодишна врска со нејзиниот колега, пејачот Харис Берковиќ, а во емисијата „Гламур специјал“ таа проговори за колешките кои се обиделе да и го преземат момчето.

„Кога нешто е забрането тогаш тоа станува послатко т.е обрнуваш внимание на тоа. Тоа е во природата на луѓето. Жените размислуваат во смисла: „Кога на неа и добар, мора да е добар“. Имаше флертувања со Харис од страна на неколку колешки, па дури и некои се обидуваа. Не знам дали и тоа се случува понатаму“ вели Рада во „Гламур“.

фото: рајко ристиќ

„Знам точно за која колешка се работи. Сега не реагирам на тоа. На почекотот кога тоа се случуваше бев неискусна, па јас разговарав, можеби и некој именував, не знам. Потоа, станав помудра и тоа ми стана симпатично. Не сум лута бидејќи знам со кого сум во врска. Исто и тој знае со кого е, а каде ќе најде подобра од мене? Кога ќе ги сретнам тие колешки културно се поздравувам со нив“ вели Манојловиќ.

За потсетување, Рада и Харис често беа во центарот на медиумите заради нивната врска, па често во медиумите се шпекулираше дали раскинале или не.

Останати вести од Радио Милева