Радио Милева

Злата Петровиќ открива зошто не се омажила со Саша Поповиќ, а признава и дека тој е „оган“ во креветот!

Злата Петровиќ открива зошто не се омажила со Саша Поповиќ, а признава и дека тој е „оган“ во креветот!
фото: дамир дервишагиќ/драгана удовиќевиќ

Пејачката Злата Петровиќ (57) во интервју за српски „Курир“ зборуваше за двата пропаднати брака, како и за двегодишната романса со Саша Поповиќ и зошто ја одбила неговата понуда за брак.

И покрај фактот дека помина низ сито и решето во нејзиниот живот, Злата Петровиќ може да застане цврсто на нозе во секоја ситуација. Славата, популарноста и заработените пари подоцна ја чинеа многумина пролеани солзи, нерви и здравје кога го запостави својот постар син Мики кој беше зависен од коцка.

Иако отсекогаш важела за убава и згодна жена, таа не негира дека покрај нејзините двајца сопрузи, имала и многу додворувачи.

фото:злата петровиќ/инстаграм

Откако се разведовте со Хасан, а пред да се омажите за Пеја, бевте во врска со Саша Поповиќ. Како изгледаше таа романса?

– Саша и јас бевме заедно две години. Мислам дека тој беше директор на „Зам“ во тоа време, и работеше со „Слатки грев“. Се гледавме кога имавме можност, често кај него во Нови Сад. Тој беше и остана прекрасен. Таков човек веќе не се раѓа! Покрај него, се чувствував како принцеза.

Се зборуваше дека сте биле со него од корист?

– Ме мачи кога луѓето го кажуваат тоа. Тој е квалитетен човек и не можев да го објаснам тоа. Бев заљубена и искрено го сакав како дечко и како пријател. Сè уште се чувствувам така денес. Тој беше сè за мене. Тие ме осудија дека сакам да грабнам нешто од него, а јас само него го сакав. Каква корист? Познато е дека поради Дафина тој изгуби пари, а јас веќе го имав мојот стан од 150 метри квадратни во Миријев, возев „ауди“. Работев со полно работно време, не бирав дали станува збор за концерт во салата или ромска веселба!

фото:злата петровиќ/инстаграм

Каква е вашата врска денес?

– Ние сме пријатели и секогаш сме тука едни за други. Јас скоро го замолив за нешто и тој веднаш ја заврши работата. Кога разговарам со неговата Сузана, во нејзините очи гледам дека таа навистина ме сака и цени. Можам да и ја кажам најголемата тајна. Саша заслужува жена како Сузана и Бог ја награди за сето добро што го прави.

Каков љубовник е Поповиќ?

– Оган! (се смее) Што зборувам ?! Никогаш не ми беше важно дали во кревет беше добар или лош. Мажите никогаш не ме привлекуваа за секс. Ги сакав нивните квалитети, а Саша и припаѓаше на мојата енергија.

Зошто не се омажи за него кога ти предложи?

– Така мораше да се случи. Ме праша во погрешно време, ништо повеќе. Тој беше најкомплетната личност. Стојам зад него како ненормално комплетен човек. Во тоа време, штотуку излегов од брак, ако беше поинаку, веројатно ќе се омажев за него, завршува Злата.

Останати вести од Радио Милева