Радио Милева
Се обидува да заборави

Животната приказна Зорја Пајиќ, учесничката во „Ѕвездите на Гранд“: Пеела на улица, ја напаѓале мажи, но сега за неа тоа е минато

Животната приказна Зорја Пајиќ, учесничката во „Ѕвездите на Гранд“: Пеела на улица, ја напаѓале мажи, но сега за неа тоа е минато
фото:јутјуб принтскрин/ѕвездите на гранд

Само што се појави во „Ѕвездите на Гранд“, натпреварувачката Зорја Пајиќ го шокираше жирито со своето пеење.

Нејзината животна приказна е неверојатна! Таа завршила музичка академија, насока виолина, но морала да настапува на улица за да ги финансира студиите. Почна да пее на пазарот во Нови Сад, а потоа полека се приближува до главниот плоштад, а потоа се пресели во Белград, каде пееше во Кнез Михаилова.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorja Pajić (@zorja__)

Иако била образована за виолина, таа отсекогаш сакала да пее и некое време се занимавала со етно пеење. Нејзините настапи привлекоа големо внимание и тогаш, но не секое искуство беше пријатно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorja Pajić (@zorja__)

-Тоа се луѓе кои не одобруваат нешто што го правите само затоа што не се задоволни од себе или нешто што им се случило тој ден и тие само најдоа простор каде што ќе можат да ја исфрлат својата фрустрација и да не ги доживеат последиците и никогаш не ги имав, немав потреба да се спротивставам. Имаше луѓе кои пробуваа физички контакт, главно мажи. И да ме напаѓаат и да ме допираат итн. но, како можам да кажам, навистина многу мал број, во однос на убавите работи, па затоа се обидувам да заборавам – откри Пајиќ за српските медиуми.

Останати вести од Радио Милева