Радио Милева

Живеат во ист стан, но комуницираат преку телефон: Вака изгледа ќерката единица на Неда Украден која не сака да се експонира јавно (фото)

Живеат во ист стан, но комуницираат преку телефон: Вака изгледа ќерката единица на Неда Украден која не сака да се експонира јавно (фото)
фото:неда украден/инстаграм

Јелена Билбија Миновиќ, ќерката единица на пејачката Неда Украден од бракот со Милан Билбија, ретко кога имате можност да ја видите во јавност.

Таа е успешна директорка за маркетинг и сопственичка на салон за убавина во Белград, но не сака да јавно да се експонира.

Со години, таа беше исклучително посветена на семејниот живот.

фото:инсатграм/јелена билбија

„Моја желба, како и секоја нормална жена, особено разведена, е да видам среќно дете што има свое семејство“, рече Неда во една пригода за ќерка си, која има три деца со сопругот Пеќ, близначките Александара и Неда, како и синот Душан.

фото:инсатграм/јелена билбија

“Среќа е што имаме голем стан толку многу што мораме да се повикуваме на телефон и да пишуваме пораки едни на други, така да мајка ми секогаш може да се изолира и да одмара. Сепак, таа ретко го прави тоа. Мајка ми има енергија како никој, ја има моќта на змеј на сцена, а дома е нежна баба кон нејзините внуци “, откри Јелена за српски „Блиц“ пред неколку месеци, зборувајќи за заедничкиот живот со сопругот, децата и мајка си, пејачката Неда Украден.

Останати вести од Радио Милева