Радио Милева

Жирито во забуна: Кандидатка минтата година беше во „Ѕвездите на Гранд“, а сега ослабe 20 килограми и се врати во полн сјај (видео)

Жирито во забуна: Кандидатка минтата година беше во „Ѕвездите на Гранд“, а сега ослабe 20 килограми и се врати во полн сјај (видео)
FOTO: PRINTSKRIN / YOUTUBE

Катарина Јовановиќ (25) ја запознавме пред неколку години во музички натпревари од различни формати. Сепак, најголем впечаток остави во актуелната сесона на „Ѕвездите на Гранд“.

Катарина беше највпечатливата натпреварувачка во новата емисија, а го воодушеви жирито со изгледот и изведбата на песните „Ја чиним све“ и „Негатив“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarina Jovanovic (@katarinajovanovickaca) on


Освен со пеењето, Катарина ги изненади членовите на жирито, но и јавноста, со својот имиџ. Таа ја променила бојата на косата и ослабела цели 20 килограми, па дури ни Саша Поповиќ не ја препозна.

 

View this post on Instagram

 

🔥🔥🔥 #zvezdegranda

A post shared by Katarina Jovanovic (@katarinajovanovickaca) on


-Колку си ослабела? Дали ја промени и бојата на косата? Јас едвај те препознав, кажа Поповиќ, додека останатите членови од жирито меѓусебно се гледаа обидувајќи се да се сетан на натпреварувачката. Марија Шерифовиќ зема телефон и почна да пребарува за кого се работи.

FOTO: PRINTSKRIN / YOUTUBE

Иако претходно испадна во првиот круг, на Каратина сега и се предвидува подобар пласнам. Инаку, освен во „Ѕвездите на Гранд“, Јовановиќ учествуваше и во „Икс Фактор“, и „Јас имам талент“, но без поголем успех.

Останати вести од Радио Милева