Радио Милева

Жирито на нозе: Oваа Македонка направи хаос во „Ѕвездите на Гранд“ – „Пееше како швајцарски часовник“

Жирито на нозе: Oваа Македонка направи хаос во „Ѕвездите на Гранд“ – „Пееше како швајцарски часовник“
фото: принтскрин/јутуб

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и Мими Јовановска од Велес. Таа се претстави со песните „Ако згрешам нека изгорам“ од Каролина Гочева и „Животе моје“ од Уснија Реџепова.

Веднаш на почетокот, Мими доби глас од Ѓорѓе Давид кој на останатите членови на жирито им прокоментира: „Вака се пее од а до ш“.

фото: притнскрин/јутуб

Во текот на втората песна целото жири беше воодушевено од изведбата на оваа млада девојка која ги освoи сите гласови и помина директно во следниот круг.

фото: принтскрин/јутуб

„Пееше како швајцарски часовник, оној најскапиот“ изјави Марија, а Босанац додаде: „Не беше добра, беше феноменална. Уби со својот глас, браво душо“.

Ана Бекута откри еден детаљ поврзан за оваа пејачка.

„Јас ја слушнав на пробата. Втората песна никогаш не ја слушнала, па слушнавте како отпеја“. изјави Ана.

фото: гранд оналајн

Менторот Џенан Лончаревиќ беше многу горд и среќен што неговата кандидатка го воодушеви жирито.

„Драго ми е што се опушти и јас имав трема исто како и ти“ изјави Џенан.

фото: принтскрин/јутуб

Македонската кандидатка помина директно во следниот круг, а како тогаш ќе се претстави останува да видиме. Дотогаш нејзиниот настап погледнете го видеото подолу на 50:31.