Радио Милева
насмеана од уво до уво

Згодна роденденка: Милена Антовска на Стара Нова Година имаше убав повод за славење (фото)

Згодна роденденка: Милена Антовска на Стара Нова Година имаше убав повод за славење (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/милена антовска

Шармантната ТВ водителка која од понеделник до петок им посакува добро утро на гледачите на Канал 5, Милена Антовска, на Стара Нова година славеше роденден.

Славеничката од раните утрински часови беше роденденски расположена на своето работно место радувајќи се на престојниот ден.

„Нормално е да се радувам како мало дете затоа што ми е роденден?“, се праша водителката во едно видео кое го објави во кусите приказни на „Инстаграм“.

фото: принтскрин/инстаграм/милена антовска

Поради коронавирусот Антовска најверојатно роднеденот го прославила без големи помпи и прослави, во кругот на семејството.

Славењето започна во раните утрински часови во нејзиното студио од каде позираше во ултра краток црн фустан, па ги истакна своите долги, затегнати нозе.

Прво позираше без насмевка, во сериозно издание седната на софата во студиото, а потоа позираше со насмевка на лицето.

„Прво озбилна“, напиша Милена покрај фотографијата.

фото: принтскрин/инстаграм/милена антовска

„После насмеана од уво до уво“, напиша до другата објава.

фото: принтскрин/инстаграм/милена антовска

Антовска доби еден куп честитки по повод нејзиниот роденден, но сигурно добила и многу комлименти за нејзиниот изглед.

Среќен роденден Милена!

Останати вести од Радио Милева