Радио Милева

Згодна мама во бикини: Катарина Ивановска се разголи и покажа како изгледа 10 месеци по породувањето (фото)

Згодна мама во бикини: Катарина Ивановска се разголи и покажа како изгледа 10 месеци по породувањето (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Семејството на македонскиот модел Катарина Ивановска и нејзиниот сопруг Цобе, во септември претходната година се збогати за уште еден член.

Имено, Катарина се породи по вторпат и на свет ја донесе ќерката Кира, а Вања си доби сестричка.

Моделот ужива во секој момент со своите деца и сопругот, па нема проблем на социјалните мрежи да сподели како го поминува времето или пак како ја дои Кира.

Особено во овој период кога во светот владее пандемија со корона и повеќето време го поминуваме дома со најблиските.

За разлика од многу жени, кои по породувањето се борат со вишокот на килограми и се обидуваат на секој начин да ја вратат формата пред породувањето, Катарина изгледа нема таков проблем.

фото: Принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Ивановска има витка линија, па така е и откако стана мајка.

Имено, во кусите приказни на „Инстаграм“ таа објави фотка на која позира во минијатурно бикини, а се гледаат нејзините облини и затегнато тело на кое може да и позавидат многу млади девојки.

Вака изгледа Кики само 10 месеци по породувањето.

фото: Принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Кој би рекол дека родила?

 

Останати вести од Радио Милева