Радио Милева

Жежок поздрав за добро утро: Теа Трајковска гола во кревет (фото)

Жежок поздрав за добро утро: Теа Трајковска гола во кревет (фото)
фото:инсатграм/театрајковска

„Која сум јас“, носечката нумера од деби-албумот на младата и атрактивна пејачка Теа Трајковска е конечно екранизирана и тоа во една приказна која дефинитивно ќе го привлече вниманието на публиката.

Теа добро сфатила дека шоу-бизнисот не подразбира само перманентност со објавувањето нова музика и спотови, туку бара и оригиналсност по која ќе се издвојува од останатите и дека окото и увото на јавноста за брзо ќе те заборават ако уникатноста изостанува.

фото:инсатграм/театрајковска

Теа иако не е долго време присутна на музичката сцена, таа очигледно ја научила лекцијата како да се биде во тек со музичките трендови, но и начинот на кој самата се експонира во јавноста.

Провокацијата за неа е незаобиколен дел, но умерена и вешто дозирана без да се добие погрешен впечаток.

фото:инсатграм/театрајковска

Досега многупати на социјалните мрежи објави провокативни фотографии на кои покажа гола кожа, но никогаш не ја премина границата, туку ја нагласи женственоста и сексапилот само да ја закокотка љубопитноста.

фото:инстаграм/театрајковска

Меѓу нејзините најнови фотографии се најдоа и такви каде е гола во кревет, а со постелнината ги покрива интимните делови.

фото:инстаграм/театрајковска

„Добро утро“ гласи описот на фотографијата каде е гола и свртена со грб, а со тоа го вжешти утрото и полесно ги расони своите следбеници од посилниот пол.

фото:инстаграм/театрајковска

Доколку се уште не го погледнавте новиот спот на Теа Трајковска, видеото е во продолжение: