Радио Милева

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“: Поповиќ полудел кога овој член на жирито побарал да се одложи снимањето поради негово гостување на РТС

Жестока кавга во „Ѕвездите на Гранд“: Поповиќ полудел кога овој член на жирито побарал да се одложи снимањето поради негово гостување на РТС
фото: Принтскрин/инстаграм

Изминатиот вторник жестоко се скарале Саша Поповиќ и Ѓорѓе Давид, а наводно директорот на продукцијата му кажал на Ѓорѓе да бира меѓу Ѕвездите на Гранд и РТС.

Имено, се започнало кога рокерот го замолил Саша да го одложи снимањето на Ѕвездите на Гранд кое биле закажано за 15октомври бидејќи тогаш имал закажно снимање во емисијата Луда ноќ на РТС.

Кога Поповиќ слушнал за ова побеснел и почнал да вика:

„Боли ме ку*ац што имаш закажно. Или ќе снимаш „Ѕвездите на Гранд“ или ќе го напуштиш снимањето засекогаш“, викал Поповиќ додека Ѓорѓе се обидувал да му објасни дека станува збор за мало одложување и дека не планира да го напушти Гранд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djordje David Nikolic (@djordje_david) on

Меѓутоа, Саша не попуштил и му ставил до знаење на Ѓорѓе дека треба да знае кои се преоритетите.

Како што дознава Скандал, се случило пред снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, па рокерот одлучил да побара од РТС да го прелагодат снимањето според неговите обврски.

Ни Саша, ни Ѓорѓе Давид не се огласија по повод овие пишувања.

Останати вести од Радио Милева