Радио Милева
Не можеа да ги смират страстите

Жесток конфликт помеѓу Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид: „Ти мене ми се закануваш или…?!“

Жесток конфликт помеѓу Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид: „Ти мене ми се закануваш или…?!“
фото:зоран илиќ/стеван ранковиќ/рас србија

Во последната емитувана емисија „Ѕвездите на Гранд“ се случи нова расправија меѓу членовите на жирито, а овој пат „актери“ беа Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид.

Причината беше кандидатката на Марија, Тамара Селимовиќ, на која само Ѓорѓе не и го даде шестиот глас, со цел да оди директно во следниот круг и со тоа да го избегне баражот на крајот од шоуто.
Ова сериозно ја иритираше Шерифовиќ, која го нападна колегата од жирито, нарекувајќи го „коцка“ и се закани дека ќе ја „на*бе“.

– Кокасти не го најде тоа, кокасти може да ти објасни неколку работи кога ќе се исклучат камерите. Не можеш така да ми зборуваш. Не ми зборувај така – и кажа тој на Марија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

– Ти за мене? Ми објаснуваш? Што си ти за мене Вие сте мој колега и што сакате да ми објасните? Како колега, ти велам: Коцка, ти го најде! Што треба да ми објасниш и да покажеш со прст кон мене? Не, не … извини, Џоле – беспомошно извика Марија.

Ниту Ѓорѓе не и остана должен, па веднаш и одговори.

– Што сум јас за тебе? Јас сум ти колега. Можете да разговарате убаво со мене како колега. Коцка никогаш не може да се на*бе, никогаш. Никогаш од тебе. Ти покажа со прстот кон мене. Никој не може да ми каже дека ќе се на*бам – рокерот беше бесен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)

– Се покажа дека не го дадов шестиот глас. Леле, не за*бавај се со мене, јас сум член на жирито овде, душо. Душо, од ** би. Те познавам уште од шест години, не за*бавај се со мене – заврши Ѓорѓе.

– Ајде! – му одговори Марија, а како што пишува „Курир.рс“, снимањето е прекинато за да нема уште поголем судир меѓу нив двајца и страстите малку да се смират.

Останати вести од Радио Милева