Радио Милева
Професионалец

Жешка филмска сцена: Анѓелка Прпиќ гола под туш (фото)

Жешка филмска сцена: Анѓелка Прпиќ гола под туш (фото)
фото:анѓелка прпиќ/инстаграм принтскрин

Познатата актерка Анѓелка Прпиќ (36) ја толкува главната улога во филмот „Единствениот излез“, а во една од сцените во овој филм ја гледаме без облека.

На овие кадри, камерите ја снимаат Анѓелка, која го толкува ликот на Ана Колар, додека се тушира во тоалетот, а во споменатите сцени е целосно гола.

фото:принтскрин

Прпиќ, како вистински професионалец, покажа дека ваквите актерски задачи воопшто не и претставуваат проблем, додека во овој проект имаме можност да видиме и други познати актери, како што се Љубомир Бандовиќ и Борис Комнениќ.

Останати вести од Радио Милева