Радио Милева

Жените не зборуваат за годините, а Татјана Лазаревска со гордост откри колку наполни (фото)

Жените не зборуваат за годините, а Татјана Лазаревска со гордост откри колку наполни (фото)
фото:инстаграм

Според некое непишано правило, велат дека жените знаат понекогаш да излажат за годините, а пак мажите за снтиметрите.

Но, она што генерално важи, е дека жена не се прашува колку години има. Како бројките се зголемуваат, некои дами не преферираат да ги откријат, но има и такви кои немаат комплес од годините и ги кажуваат со гордост.

Една од нив е пејачката Татјана Лазаревска која денес го слави својот 44-ти роденден. Тоа што е длабоко во петтата деценија не ја демотивира да го слави роденденот и на сите да им открие во која животно доба е.

-Денес имам 44, па што?- напиша Лазаревска во описот на фотографијата каде на своите следбеници на Инстаграм им откри дека денес е нејзиниот ден.

 

View this post on Instagram

 

#keepcalmitsmybirthday 🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂🎂

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_official) on

Исто така ја откри и најсилната страна на својот хороскопски знак водолија:

-Таа е челична дама која се може да поднесе и која никој не може да ја победи, се опиша пејачката во неколку збора според каракреристиките на атрологијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatjana Lazarevska (@tatjanalazarevska_official) on

Инаку, Лазаревска, нејзиниот сопруг Новица и двете деца, веќе неколку години живеат и работат во Австралија, но не ја завораваат и Македонија каде често доаѓаат во посета на семејствата, родините, пријателите и секако за по некој настап.

 

Останати вести од Радио Милева