Радио Милева

Жените го обожаваа актерот од „Чувари на плажа“, а и по повеќе од две децении не е ништо помалку секси (фото)

Жените го обожаваа актерот од „Чувари на плажа“, а и по повеќе од две децении не е ништо помалку секси (фото)
фото:„profimedia#

Серијата „Чувари на плажа“ беше вистински хит во раните 90-ти, а многу актери ги создадоа своите кариери благодарение на оваа серија. Некои беа поуспешни, а некои малку помалку во тој поглед, но без оглед на тоа, сè уште се сеќаваме на сите ликови од оваа серија.

Еден од актерите што во тоа време ги намами воздишките на женската публика беше Давид Шарвет (48). Тој го играше Мет Броди во серијалот цели три сезони, а по напуштањето на „Beach Guardians“ го гледавме во „Melrose Place“ и во некои други серии, така што во 1999 година Дејвид реши да се збогува од глумата и се сврти кон музиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @david_charvetofficial on

Се врати во родната Франција и објави пет албуми и не помина лошо, имаше 2,5 милиони продадени записи. Сепак, во 2006 година, тој ја прифати понудата на режисерот Роџер Кристијан во филмот „Затвореници на сонцето“, но филмот чекаше да биде објавен до 2013 година. Бидејќи ниту музиката ниту актерската кариера не поминаа во посакуваната насока, тој одлучи да прифати понуди во некои реални шоуа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @david_charvetofficial on


Актерот и музичар во 2011 година се ожени со актерката и Плејбој моделот Брук Бурк со која има две деца. Во 2018 година тие објавија дека веќе не живеат заедно и ги доставиле документите за развод, кој беше финализиран овој март, а Давид веќе во тоа време имал нова девојка. Тој сега е во врска со манекенката Оксана Рикова, која е 24 години помлада од него.

Останати вести од Радио Милева