Радио Милева

Жена го обвини познатиот актер дека ја удирал со машкоста по лице откако не сакала да го задоволи

Жена го обвини познатиот актер дека ја удирал со машкоста по лице откако не сакала да го задоволи

Ерик Марлон Бишоп, попознат како Џејми Фокс, обвинет е дека со пенисот удирал жена по лицето, откако одбила орално да го задоволи.

Како што пишува американскиот таблоид ТМЗ, жената во полиција кажала дека отишла на забава во куќата на Фокс во 2002 година.

Како што истакнала, откако одбила да го задоволи, тој ја малтретирал, а неговиот пријател подоцна и кажал да ја напушти куќата. Меѓутоа, жената тврди дека отишла во болница бидејќи претрпела неколку панични напади.

Foto: AP/Tanjug

Џејми цврско негира за ваквиот инцидент дека некогаш се случил, вели адвокатката на актерот додавајќи дека Џејми ќе поднесе жалба против извесната жена поради наводно лажно пријавување.