Радио Милева

Жељко Самарџиќ настапи со најмладата ќерка на концерт во Сиднеј (видео)

Жељко Самарџиќ настапи со најмладата ќерка на концерт во Сиднеј (видео)

По 10 години пауза поп-пејачот Жељко Самарџиќ со својот бенд успешно ја започна концертната турнеја од Сиднеј.

По десет часа долгиот лет, тој ја искористи приликата да прошета и да ги наполни батериите за концертот кој е одржан во Метро театарот.

Салата беше полна до последно место, а публиката со скандирање на неговто име го најави почетокот на концертот и заедно со својот миленик ги пееше неговите песни.

Инаку, најмладата ќерка на пејачот Миња Самарџиќ беше специјална гостинка и ја отвори вечерта, а нејзиниот настап исто така беше одлично прифатен од присутните.

 

View this post on Instagram

 

Hvala divnoj publici u Australiji što su podržali moju kćerku Minju @minjamcfly

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on

 

View this post on Instagram

 

@ontourpresents #australiatour #sydney #zeljkosamardzic #9000

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on

фото:PROMO/instagram