Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ го прекина концертот за Нова година, па веднаш се фрли во прегратки на својата сакана

Жељко Јоксимовиќ го прекина концертот за Нова година, па веднаш се фрли во прегратки на својата сакана
фото: инстаграм

Жељко Јоскимовиќ, Новата година ја дочека работно во Сараево каде што пееше на еден плоштаd, а друштво му правеше неговата сопруга Јована Јоксимовиќ.

По полноќ, Жељко го прекина концертот и замина зад сцената за да ја честита новата година на својата скаана.

Таа веднаш му се фрли во прегратки, па заедно танцуваа на ритамот од музиката.

„Можеби ова е љубов, можеби нешто полошо. Среќна ни нова 2020 година. Добри ни започна“ напиша Јована во описот на видеото на социјалните мрежи, а под него се нижеа само позитивни коментари.

Останати вести од Радио Милева