Радио Милева

Жан Клод Ван Дам ја посети Драгана Мирковиќ во вилата во Виена

Жан Клод Ван Дам ја посети Драгана Мирковиќ во вилата во Виена

Холивудскиот актер Жан Клод Ван Дам ги посети Драгана Мирковиќ и Тони Бјелиќ во нивниот дом во Виена.

Драгана неколку пати истакна дека се дружи со светскиот џет – сет, а изгледа дека еден од подобрите пријатели и е Жан Клод.

Тони и Жан уживаа во мезе и домашно кафе, а друштво им правеше Драгана која се покажа како вистинска домаќинка.

Овој момент го овечковечија со заедничка фотографија, а Мирковиќ ја сподели на социјалните мрежи и во описот напиша:

„Наш драг пријател“, напиша Драгана.

 

View this post on Instagram

 

Our dear friend @jcvd ☺ #time #for #family #and #friends

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) on

За потсетување,  за роденденот на Жан Клод, српската пејачка му прати видео порака на актерот која ја сподели на социјалните мрежи.