Радио Милева
од задна перспектива - во позитива...

„Задникот ти е двапати поголем од пред короната“: Згодната манекенка ја нападнаа поради фотографија од одмор

„Задникот ти е двапати поголем од пред короната“: Згодната манекенка ја нападнаа поради фотографија од одмор
фото: инстаграм/принтскрин/сара сампаио

Сара Сампајо е една од најпопуларните модели денес, а позната е и како Ангелот на Викторија, а неодамна на социјалните мрежи се пофали со фотографија во бикини.

Атрактивната бринета позираше покрај водопад на Хаваи, каде моментално ужива во деновите на одмор, а своето убаво лице го стави во преден план без трошка шминка, но и својот задник.

фото: инстаграм/принтскрин/сара сампаио

Но, нејзината фотографија наиде на многу критики, повеќето нејзини следбеници се прашуваат што се случува со нејзиниот задник.

Изгледа далеку поголема отколку што беше порано, а нејзината положба на телото е прилично неприродна, па многумина се прашуваат дали ова е лош Фотошоп.

фото: инстаграм/принтскрин/сара сампаио

„Задникот ви е двојно поголем од пред короната“, „Ова е само лош фотошоп“, „Дефинитивно правиш лоши фотографии од овој агол“, „Дефинитивно си здебелена“, се само некои од коментарите.

Сепак, славната 29-годишна девојка, која ја следат над 7,5 милиони луѓе на Инстаграм, доби и многу пофалби и комплименти на сметка на нејзиното совршено тело.

Останати вести од Радио Милева