Радио Милева

Забава на Јамајка: Погледнете како беше на 62-от роденден на Мадона – се служеше алкохол, овошје и марихуана (видео)

Забава на Јамајка: Погледнете како беше на 62-от роденден на Мадона – се служеше алкохол, овошје и марихуана (видео)
фото:мадона/инсатграм/принтскрин

Поп кралицата Мадона го прослави својот 62-ри роденден, а на социјалната мрежа Инстаграм протекоа фотографии кои што целиот свет го оставија без зборови.

Инаку, музичката ѕвезда е родена како Мадона Луиза Чикони во Мичиген – САД, а позната е по своите ексцентрични спотови и настапи.

Таа е добитничка на многубројни престижни награди и сопственичка на едни од најголемите светски хитови.


Во животот беше во брак двапати: за актерот Шон Пен и режисерот Гај Ричи, а има три деца, две биолошки и едно посвоено.

Важи за личност која што го менува светот, се залага за рамноправност на сите луѓе, а за нејзиното име се поврзани многу контроверзии.

По повод својот 62-ри роденден, кој што го прослави во „Јамајка стил“, Мадона на својот Инстаграм профил сподели фотографии на кои што позира во цветен фустан, со лепеза и мобилен телефон во раката, околу вратот има шарен ѓердан, а носи и штака.

 

View this post on Instagram

 

Welcome to Jamaica……….??????? #birthday #leo @ahla_malik

A post shared by Madonna (@madonna) on

Тука не е крајот, пејачката исто така покажала и со што ги почести нејзините гости.
На менито имало здраво овошје, коктели, но и марихуана.

Останати вести од Радио Милева