Радио Милева

За време на пожарот во Нотр Дам, Наташа Беквалац се упатила кон аеродром

За време на пожарот во Нотр Дам, Наташа Беквалац се упатила кон аеродром
Фото: пинк.рс

Како бомба одекна веста во медиумирте дека избувнал пожар во катедралата Нотр Дам во Париз.

На фотографиите може да се види како се рушат горните делови на катедралата.

Пејачката Наташа Беквалац заедно со нејзините сестри беше неколку дена на одмор во Париз, а пред да се случи пожарот, тие ги спакувале куферите и се упатиле на аеродром, пренесува „Пинк“.

фото: тањуг

Како што пренесува порталот, во моментот кога избувнал пожарот, Наташа веќе била далеку од центарот на градот и се приближувала кон аеродром, а во Белград треба да пристигне во секој момент.

За потсетување, поп пејачката беше во Франција каде што посети неколку знаменитости.

 

View this post on Instagram

 

#nisisama

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on


Во Париз со своите ќерки исто така се наоѓа и Ана Кокиќ.