Радио Милева

За такво тело треба и труд: Катарина Ивановска е секси и во теретана (видео)

За такво тело треба и труд: Катарина Ивановска е секси и во теретана (видео)
фото:катарина ивановска/инсатгра,/принтскрин

Јасно е дека мајката природа била дарежлива кон манекенката Катарина Ивановска која немаше проблем со килограмите ниту по породувањето.

Но да се биде манекенка и да се одржува линијата не е само да се имаат гените, туку треба и напорна работа.

Многупати сме ја виделе Катарина како трча на кеј, покрај Мавровско ереро, вежба во теретана…

фото:катарина ивановска/инстаграм/принтскрин

Неодамна во едно интервју, Ивановска откри дека изгледа добро благодарение на својата генетика, но и дека се храни здраво, односно дека меѓу оброците не се храни со разни калорични грицки.

Сепак, одржувањето на телото е нејзиниот приоритет, особено сега откако почна со снимањето на нови модни егиторијали кои и беа ставени на пауза поради коронавирусот.

Дека работи на тоа да биде во топ форма, објави едно видео од теретана каде вежба со професионални тренери.

Дури и во спортско издание Катарина е ултра секси.

Погледнете:

 

View this post on Instagram

 

@svetlana_projectfitmk @mirko_petrovski_ifbbelitepro @projectfitmk

A post shared by Katarina ivanovska (@katarina_ivanovska) on

Останати вести од Радио Милева