Радио Милева
Сигурен во целта

За половина година се здебелил 20 килограми: Слоба Радановиќ донел важна одлука која му го променила животот (фото)

За половина година се здебелил 20 килограми: Слоба Радановиќ донел важна одлука која му го променила животот (фото)
фото:слоба радановиќ/инстаграм принтскрин

Иако влезе во реалното шоу „Задруга“ во врвна форма пред четири години, пејачот Слоба Радановиќ наскоро доби со дополнителни килограми, а за да се врати на старите патеки откако го напушти имотот во Шимановци, отиде чекор понатаму и започнал напорно да тренира.

– Кога започнав со специјална диета, имав 125 килограми, успеав да ослабам и по некое време имав 106 килограми. После тоа, започнав да тренирам многу повеќе, а исто така ги зголемив и суплементите и диетата – изјави Слоба за „Хит Информер“.

– Сега имам 115 килограми мускулна маса. Многу е важно да „скршите“ во главата дека сакате да направите добра работа за вашето здравје, организмот и изгледот. Тренирам цел живот, но си дозволив да качам 20 килограми за половина година и да се здебелувам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S L O B A (@slobaradanovic)

– Само што излегов од шоуто, отидов на кето диета и го засилив тренингот. Јадев бело месо, понекогаш ослиќ, малку путер од кикирики, ореви или бадеми, понекогаш јадев сирење и малку салата. Исхраната е 70% од успехот – додаде Радановиќ.

– Тоа е важно за целосно здравје, а не само за слабеење. Тешко е кога ќе го доведете телото во состојба на кетоза затоа што не внесувате јаглехидрати во организмот и сте многу нервозни. Целиот процес влијае на психата – пејачот ја продолжи својата изјава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S L O B A (@slobaradanovic)

– Но, кога знаете која е вашата цел, се трудите. Си го поставувате прашањето: ќе сакате или не. Бев сигурен дека ќе ја постигнам и ја постигнав својата цел – заклучи Слоба, потенцирајќи дека понекогаш има периоди кога не јаде правилно, но брзо се враќа во неговиот ритам.

Останати вести од Радио Милева