Радио Милева
се гледат несовршеностите

За ова треба храброст: Eдита ја објави најлошата „блам фотографија“ (фото)

За ова треба храброст: Eдита ја објави најлошата „блам фотографија“ (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/едита арадановиќ

Пејачката Едита Арадиновиќ одговараше на прашања на социјалните мрежи, а некој од следбеницит ја замоли да ја објави својата најлоша „блам“ фотографија.

Таа тоа го стори, искрено и спонтано како и обично, и кога ќе ја видите фотографијата, ќе ви биде јасно зошто повеќето нејзини колеги не би го сториле тоа.

Едита објави фотографија на која нема грам шминка, а лицето го фотографирала одблизу, а има и подбрадок која е направена поради позата која ја направила.

фото: принтскрин/инстаграм/едита арадановиќ

Најверојатно фотографија ја направила за време на нејзиниот одмор во Дубаи, пред да се офарба во црно.

Останати вести од Радио Милева