Радио Милева

За нив овој датум е од посебно значење: Грст честитки пристигнаа на адреса кај Сара Мејс и Димитар Атанасовски

За нив овој датум е од посебно значење: Грст честитки пристигнаа на адреса кај Сара Мејс и Димитар Атанасовски
фото: принтскрин/инстаграм

Македонската пејачка Сара Мејс и нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски деновиве имаа убав повод за славење.

Тие не кријат кога им се случуваат убави работи, па редовно на социјалните мрежи ги информираат своите следбеници каде се, што прават, како го поминуваат времето.

Така беше и овојпат кога имаа убава причина за славење и радување.

Имено, на вчерашниот ден (05.08.2020), Димитар и Сара прославија три години како се заколнаа на љубов пред Бога.

По тој повод, пејачката на својот „Инстаграм“ објави фотографија со сопругот и ќерката Илина, а во описот напиша:

„На денешен ден, пред 3 години, дечкото са моје леве стране (јастука) ми се заколна пред Бога. Сме имале и паѓања, ама еве сме станати.. Кога ќе паднеш (а ќе паднеш некогаш), поважно од паѓањето е само како ќе станеш Да ни се множат годините“.

Фoто: принтскрин/инстаграм

Под објавата се нижеа честитки за парот посакувајќи им нивната љубов да трае вечно, а меѓу честитките се најдоа и оние на Марија од „Ај кју“, Борко Ристовски и неговата сопруга Нина…

Потсетуваме, во септември 2018 година, Сара и Диме за првпат станаа родители на ќерка за која го одбраа името Илина, а таа оваа година ќе наполни две години.

Останати вести од Радио Милева