Радио Милева
одмор за сите пари

За нив како да нема ни корона, ни криза: Естрадните уметници среде зима уживаат на овие езготични дестинации

За нив како да нема ни корона, ни криза: Естрадните уметници среде зима уживаат на овие езготични дестинации
фото: принтскрин/инстаграм

Една година како владее коронавирусот, една година како  естрадните уметници немаат настапи, концерти…

Тие оваа време го искористија за да се одморат од работните обврски и да уживаат во работите за кои претходно можеби немало време.

Така, многумина од нив заминаа на егзотични патувања среде зима и уживаат во потоплите краеви.

Девојките од групата „Хурикејн“

Атрактивните девојки на „Хурикејн“ на социјалните мрежи споделија неколку фотографии од потоплите краеви и  ги воодушевија фановите. Тие се одмараат на Карабите, а нема сомнеж дека одлично си поминуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HURRICANE (@hurricane_official)

Марија Шерифовиќ во Лос Анџелес

Пејачката Марија Шерифовиќ е некој кој обожава патувања, а секогаш кога има прилика таа побегнува од Лос Анџелес.

Така, беше и овојпат кога по долгите и напорните снимања во „Ѕвездите на Гранд“, се качи во авион и право во Америка.

Марија ужива на плажа и полни батериите за следни настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Марија Килибарда се сонча на Флорида

Марија Килибарда се одлучи за топлите краеви, а фотографиите од плажа на аткративната водителка ќе ве остават без здив. Марија го користи секој слободен момент за да истражува и за да ужива во убавото и слободно време.

Лепа Брена со Боба ужива во нивната вила во  Мајами

Откако почна коронавирусот, пејачката Лепа Брена е на постојани патувања, па така времето најмногу го поминува надвор од Србија.

фото: принтскрин/инстаграм

Добро познато е дека пејачката има вила во Мајами, па овој период од годината го користи за да ужива во мирот и да ужива за сите пари.

Хаусер со новата девојка на Малдивите

Стјепан Хаусер се почести со прекрасно патување на Малдивите. Хаусер за едно ноќевање во лускузен ресорт издвоил дури 2000 евра, па нема сомнеж дека ужива.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева