Радио Милева

На неполн месец пред породувањето, свршеницата на Дарко Лазиќ се вратила да живее со родителите

На неполн месец пред породувањето, свршеницата на Дарко Лазиќ се вратила да живее со родителите
фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачот Дарко Лазиќ за неполн месец повторно ќе стане татко, односно неговата свршеница Марина Гагиќ е во деветиот месец од бременоста.

Како што пренесува „Телеграф“, Дарко и неговата свршеница повеќе не живеат заедно, туку наводно таа се вратила во домот кај своите родители.

„Марина повеќе од еден месец живее кај родителите. По последната кавга ги собра работите и се врати дома. Таа повеќе не можеше да издржи тоа што Дарко се враќа дома пијан. Неколку пати му кажа дека на нивното дете им треба здрав татко“ тврди изворoт и додава:

фото: Принтскрин/инстаграм

„Таа полуде кога тој повторно седна во автомобил и тој ден имаа силна кавга. Тој и кажа да си ги собере работите и да си оди бидејќи не планира да се жени повторно, но дека ќе го признае детето. Марина се спакува и си замина“ раскажува извор за „Телеграф“.

фото: Принтскрин/инстаграм

Наводно изворот тврди дека Дарко се повеќе излегува, а помалку поминува време со Марина.

„Дарко одлучи да се врати на својот стар живот, а Марина го осудува. Тие се во неформален однос, два дена се сакаат, два дена не зборуваат, а и кажа дека нема потреба да се венчаат.Тој вели дека е подобро да бидат во врска и да уживаат додека им е убаво“ вели изворот.

фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачот ги потврдил информациите дека не живее со својата свршеница, но дека наскоро ќе живеат во заеднички дом.

„Точно е дека Марина живее кај родителите, кај мене доаѓа преку ден. Кога ќе ја завршам куќата планирам да се преселиме и да живееме заедно“ вели пејачот.

За потсетување, Дарко Лазиќ од првиот брак со Ана Севиќ ја има ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева