Радио Милева

За неа нема корона криза: Кија Коцкар купи уште еден стан во елитна населба во Белград, а еве колку искешира за истиот

За неа нема корона криза: Кија Коцкар купи уште еден стан во елитна населба во Белград, а еве колку искешира за истиот
фото: Инстаграм

Кија Коцкар стана сопственичка на уште една недвижност во елитна населба во Белград.

Коцкар претходната година заработи многу пари благодарение на настапите и продадените книги, па одлучи да се почести со уште еден стан.

фото: Инстаграм

„Кија неодамна купи стан на Ѕвездара каде што се наоѓа и станот во кој живее, а кој го купи со парите од победата во „Задруга 1“. Станот се простира на 50 метри квадратни, а го плати околу 70 000 евра. На уредувањето ќе потроши уште околу 10 000 евра“ вели  извор близок на пејачката.

фото: Инстаграм

По тој повод се огласи и Коцкар.

„Да, но не сакам да зборувам за тоа. Нема да го издавам. Ќе го задржам за себе. Но, го продавам имотот во Зрењанин заедно со ресторанот, па заинтересираните нека се јават“ порача Кија.

Останати вести од Радио Милева