Радио Милева

За крајот на летната сезона, Марјана Станојковска уште еднаш ги покажа своите атрибути (фото)

За крајот на летната сезона, Марјана Станојковска уште еднаш ги покажа своите атрибути (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Календарски остануваат уште неколку дена до крајот на летото и официјално да започне есента која со себе носи пад на температурите и посвежо време.

Изминатиот период македонските јавни личности го искористија да заминат некаде на одмор, да се распослат на плажа и да уживаат во високите температури кои достигнуваа и до 40степени.

Македонската водителка Марјана Станојковска важи за една од најатрактивните јавни лица кај нас, без разлика дали е облечена во некоја елегатна тоалаета или некој костим за капење.

фото: Принтскрин/инстаграм

Ова лето Марјана неколку пати се соблече во бикини, што за промоција за некој бренд….

фото: Принтскрин/инстаграм/марјанамау

Или пак на некоја плажа каде што ужива на сонцето и ги полни батериите.

фото: Принтскрин/инстаграм/марјанамау

Деновиве  завршува летото, па наместо бикини ќе треба да ги подготвиме есенските и зимските алишта.

Меѓутоа, девојката на „Лото“ за крајот на летото уште еднаш се соблече во бикини, и тоа во сина боја.

фото: притнскрин/инстаграм/марјанамау

Под објавата на Станојковска се нижеа само позитивни коментари, а таа уште еднаш покажа зошто важи за една од најзгодните водителки на македонската јавна сцена.

За потсетување, Станојковска е во подолго врска со поранешниот кошаркар Пеце Наумоски, па и љубовта придонесува да блеска.

Останати вести од Радио Милева