Радио Милева

За Хелена Роза летото е во полн ек: Во ноември разголена во бикини го ужива животот на Бали (фото)

За Хелена Роза летото е во полн ек: Во ноември разголена во бикини го ужива животот на Бали (фото)
фото:хелан роза/инстаграм

Хелена Роза е далеку од ниските температури и сивото време, таа моментално е на индонезискиот остров Бали каде го дише животот со полни гради и создава моменти за незаборавно уживање од одморот.

Додека ние на нас ги имаме топлите капути и чизми, Хелена на себе има само бикини и гази боса по белиот песок покрај водената шир.

Таква убавина мораше да се докуменитира и со неколку фотографии кои таа ги објави на својот Инстаграм профил.

Глетката е едноставно неодолива, а веруваме дека многумина поскаа да бидат на нејзино место во моментов.

Инаку, од месец декември на Бали најчесто почнуваат монсунските дождови, кои се надеваме дека на Хелна нема да и го уништат одморот.