Радио Милева

За четири дена … Јелена Карлеуша прати порака до Македонците

За четири дена … Јелена Карлеуша прати порака до Македонците

По одморот во Анталија, српската пејачка Јелена Карлеуша им се враќа на настапите.

Таа на својот Инстаграм им прати порака на своите обожаватели во Македонија.

Имено, Карлеуша по вторпат доаѓа во Скопје, каде ќе настапува во една дискотека.

Концертот ќе се случи за четири дена, а за разлика од своите колеги на Јелена очигледно не и требаат месеци и месеци најава дека ќе гостува.