Радио Милева
Чувство за бизнис

За Брена нема зима: Ни на крај памет нема да ви падне кому балканската фолк дива му ја издава вилата додека патува низ светот

За Брена нема зима: Ни на крај памет нема да ви падне кому балканската фолк дива му ја издава вилата додека патува низ светот
фото:лепа брена/инстаграм

Пејачката сфатила како да го користи својот дом додека последните месеци патува низ светот.
Лепа Брена дефинитивно има чувство за бизнис и знае како да заработи од сите свои идеи.

Имено, поранешната сопственичка на „Гранд“ ја дала семејната вила на Бежаниска коса на агенција која изнајмува капацитети за снимање реклами, серии, филмови, видеа и друга ТВ-продукција. Таа одлучи да наплати не помалку од 1.000 евра на ден. Таа и Боба се согласија да го дадат целото приземје под наем, пишува „Курир.рс“.

Брена се смета за личност која не седи со скрстени раце и знае како да ги искористи сите потенцијали, дури и во најтешките моменти.

 

View this post on Instagram

 

#stayhome #staysafe 🥰💋💝❤️ @makeup_by_sandraa @sandramiljakovic

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Постојат многу заинтересирани луѓе кои го сакаат изгледот на луксузната вила на пејачката, но деталите за изнајмувањето се чуваат во строга тајност. Во последните месеци се шпекулираше дали Брена ќе го продаде својот дом, но таа негираше.

 

View this post on Instagram

 

Vecernja setnja😀Beks- akita i Tito- franc buldog😳

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Засега, таа одлучи да го искористи недвижниот имот во кој живее повеќе од три децении на најдобар можен начин, па кога ќе бидат во Србија, таа и нејзиниот сопруг Слободан Живојиновиќ ќе живеат во неа, а кога патува, ќе ја дава за разни проекти за висок надомест, пишува гореспоменатиот медиум.

Останати вести од Радио Милева