Радио Милева

За Ана Николиќ денеска е посебен ден: „Ти благодарам што ми донесе радост и што ме научи што е безусловна љубов“

За Ана Николиќ денеска е посебен ден: „Ти благодарам што ми донесе радост и што ме научи што е безусловна љубов“
фото: инстаграм

Пејачката Ана Николиќ не крие дека е пресреќна што се реализирала во улогата на мајка, а денес за неа и нејзината ќерка Тара е посебен ден.

Имено, нејзината наследничка денес полни 2 години, а пејачката се пофали со тетоважа посветена на датото кога е родена Тара, а во описот на фотографијата напиша:

„Мојот живот се дели на пред и после тебе. Ти благодарам што мене ме одбра да ти бидам мајка, ти благодарам што ми донесе радост и ме научи на безусловна љубов. Ти си мојата причина…моето се, мојата светлост и ѕвезда водилка….моето мајмунче…мојата Тарара или како што ти велиш Тала….Мојата гордосот и мојата најголема награда. Се сеќавам како да беше вчера кога те донесоа првпат и си помислив: „Господе ти благодарам на овој благослов“….беше толку мала и толку совршена….И ете поминаа две години како миг…Среќен ти 2ри роденден мое мало девојче…те сака мама“ напиша Николиќ.

Останати вести од Радио Милева