Радио Милева
Спомените не умираат

Времето не ја брише празнината: Тамара Тодевска за Влатко Илиевски – „Посакувам да беше тука“ (фото)

Времето не ја брише празнината: Тамара Тодевска за Влатко Илиевски – „Посакувам да беше тука“ (фото)
фото:тамара тодевска/инстаграм/принтскрин

По заминувањето на некоја драга личност од овој свет, останува празнина која времето не може да ја избрише или потполни.Така и Влатче Илиевски им недостасува на своето семејство, пријателите, колегите…

ТамараТодевска како негова пријателка и колешка постојано јавно знае да изјави дека Влатко ужасно и недостасува и дека се уште не се помирила дека го нема.

фото:принтскрин/инстаграм

Овој пат таа на својот профил на Инстаграм објави досега невидена фотографија од Влатко како ја држи Хана бебенце и потенцираше дека го мисли секој ден и дека и недостига.

„Посакувам да беше тука, ми недостигаш“, пишува во описот на фотографијата како од насловот не познатата песна од „Пинк флојд“.

фото:принтскрин/јутјуб

Тодевска во едно интервју за Илиевски кажа:

„Тој беше многу добар човек, многу добро дете. Беше светла точка во мојот живот. Човек со кого детството го поминав. Учевме заедно во средно музичко. Тогаш, почнавме да се дружиме. Памтам како вчера да беше кога се сретнавме во парк и се спријателивме првиот ден. Како што се спријателивме така не се разделивме “ вели Тодевска „Бекстејџ“.

фото:принтскрин/јутјуб

Триесет и три годишниот Влатко Илиевски беше еден од најпознатите рокери во Македонија, а почина на 6-ти јули пред нешто повеќе од пред две години. Влатко беше пронајден мртов во неговиот автомобил на булевар во скопската општина Аеродром.

Останати вести од Радио Милева