Радио Милева

Време само за саканите: Тамара го сапакува семејството и сите правец на уживање (фото)

Време само за саканите: Тамара го сапакува семејството и сите правец на уживање (фото)
фото:инстаграм/тамаратодевска

Големата евровизиска еурофија која за Тамара Товевска траеше повеќе од три месеци, најпосле заврши и тоа со резултат кој ја направи особено горда.

Тие денови се веќе зад неа, но и зад нејзиното семејство кое мораше да се прилагоди кон обврските на мама Тамара. Кога стивна целата галама, таа во Израел, но и дома, пејачката реши своето време максимално да го посвети на својите најсакани и да им надополни.

фото:инсатрагм/тамаратодевска

Имено, мама, тато, Хана и Дарен заминаа на  море  да ги наполнат батериите со љубов и заедничко уживање. Можеби е малку рано за капење, но за сончање и уживање на плажа е идеално.

Продолжениот викенд кој го имавме беше вистинска прилика за тоа, а нашата горда евровизиска претставничка на својот Инсатграм профил се пофали со фотографии од плажа, а на едната од нив е заедно со своето слатко бебенце Дарен кое е потпораснато.

Еве ја нивната семејна идила:

фото:принтскрин/инсатграм/тамаратодевска

Останати вести од Радио Милева