Радио Милева

Врањеш најпосле проговори за скандалот со Карлеуша: „Премногу скапо ги платив своите постапки“

Врањеш најпосле проговори за скандалот со Карлеуша: „Премногу скапо ги платив своите постапки“
фото:инстаграм

Огњен Врањеш донеодамна ги полнеше рубриките во сите медиуми во регионот, откако наводно објави експлицитни фотографии, снимки и пораките што наводно ги разменувал со српската пејачка Јелена Карлеуша.

Врањеш  зборуваше за сè во големо интервју за белгискиот HLN.

“Не е фер тоа што секогаш сум жртвено јагне”, изјави фудбалерот на Бања Лука, чии авантури ги полнат и белгиските медиуми. Поради “несреќната” ситуација со Карлеуша, се спореди со многу повеќе познати француски колеги.

„Она што го гледам како неправедно е дека грешките што ги правам секогаш се зголемуваат. Премногу платив, премногу за моите грешки. Сепак, јас сум самокритичен. Сфаќам дека не се однесував одлично во последните неколку месеци “, призна Врањеш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ognjen Vranjes (@ognjen_vranjes) on

На крајот се оправда како тоа навистина е добар човек кој не може да и наштети на риба, а камоли на човекот.

“Сакам да бидам во Белгија, животот тука е одличен. На пример, понекогаш ловам во Арден, што ме тера да се опуштам. Јас секогаш пуштам уловената риба. Гледате, немам лош карактер. Не можам да го вратам времето назад. Понекогаш би сакал, но од друга страна, научив многу. Јас не сум лош човек. Немам проблем со оваа искривена слика за мене. Можеби и сум? Мојот лик има врвови и долини, но тој ме формира како човек. Ќе се вратам. Јас сум борец, кој никогаш нема да се промени, но ниту ќе се откаже “, заклучи тој.