Радио Милева
Пролетни промени

„Воодушевена сум“: Лила прави голема промена во својот дом (фото)

„Воодушевена сум“: Лила прави голема промена во својот дом (фото)
фото:лила филиповска/инсатграм принтскрин

Добро познато е дека ТВ водителката Лила Филиповска е најуспешната македонска инфлуенсерка на Инстаграм.

Токму оваа секундарна нејзина бизнис активност и овозможува многу соработки, поволности во секојдневието и секако заработка.

Неодамна поради маркетиг претставување на хотелите во Турција, таа престојуваше и ги презентираше едни од најдобрите хотелски понуди за претстојното лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Иако е постројано зафетена и надвор од дома како што и наложува работата, Лила  размислува домаќински, неодамна се пофали дека почнала и сака да готви, ама како и многумина реши да направи пролетни промени во својот дом, односно да реновира.

Промените во домот секогаш носат свежина и позитивна енергија, па Лила се реши да викне мајстори и да направи нов декоративен ѕид во дневниот простор.

фото:лила филиповска/инсатграм принтскрин

Делумно покажа креативен хаос, но и како ќе изгледа промената од која како што опиша била воодушевена. Ситни коцкички во брознезно зналтна нијанса, кои веројатно се хит во уредувањето.

фото:лила филиповска/инсатграм принтскрин

Каков ќе биде крајниот резултат од промената во уредувањето на домот на нашата позната водителка и инфлуенсерка, останува да видиме…

Останати вести од Радио Милева