Радио Милева

Војвотката збеснала поради фустанот на пејачката: Протекоа детали од средбата меѓу Меган Маркл и Бијонсе

Војвотката збеснала поради фустанот на пејачката: Протекоа детали од средбата меѓу Меган Маркл и Бијонсе
фото: Принтскрин/блиц

Меган Маркл и Бијонсе се запознаа претходната недела на премиера на филмот „Кралот на лавовите“, а за нивната средба не престанува да се зборува.

Најпрво, британската јавност побесна поради однесувањето на Бијонсе бидејќи го прекрши правилото со тоа што ја прегрна Меган и ја удри по грбот, а потоа и даде неколку совети за родителството.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on


Меѓутоа, според најновите пишувања на медумите, војовтката е бесна на Меган. Како што се наведува, Бијонсе и нејзиниот сопруг, на примиерата пристигнале по Меган Маркл и принцот Хари што исто така претставува не почитување на протоколите. Како што се наведува причина за нивното доцнење е фустанот на Бијонсе.

Имено, пред тргнувањето на Бијонсе и се уништил фустанот, па кројачка морала да го поправи.

Останати вести од Радио Милева