Радио Милева
готово е

Заврши војната меѓу две најголеми ривалки: Цеца ја доби Јелена Карлеуша на суд! (фото)

Заврши војната меѓу две најголеми ривалки: Цеца ја доби Јелена Карлеуша на суд! (фото)
фото: стефан стојановиќ/мондо

Војната меѓу двете српски пејачки Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ трае со години.

Имено, двете пејачки вчера (22.03.2021) повторно се сретнаа во Првиот основен суд во Белград.

Како што пишуваат српските медиуми, Цеца ја победила Јелена.

фото: стефан стојановиќ/мондо

По тој повод се огласи Ражнатовиќ и за мондо.рс потврди дека ја добила Карлеуша.

„Точно е“, одговорила Цеца на прашањето дали е точно дека ја победила Карлеуша

фото: стефан стојановиќ/мондо

Инаку, Цеца ја тужеше Јелена која тврди дека Ражнатовиќ стои зад убиството на нејзиното тогашно момче Зоран Давидовиќ – Чанда.

Останати вести од Радио Милева