Радио Милева
приновата пристигна

Водителот Иван Ивановиќ стана татко по вторпат, а еве кое име го одбра за наследничката

Водителот Иван Ивановиќ стана татко по вторпат, а еве кое име го одбра за наследничката
фото: принтскрин/јутуб/вечесоиванивановиќ

Познатиот водител Иван Ивановиќ стана татко по вторпат, а втората наследничка пристигна денес, петок, 5. март 2021 година.

„Еј, луѓе, се роди Лола Ивановиќ, мојата втора ќерка, толку од мене за денес“, напиша Ивановиќ покрај фотографијата со бебето.

фото: инстаграм

Водителот Лола ја доби со својата партнерка Ања Петровиќ со која е во врска од 2016 година.

Ивановиќ од првиот брак ја има ќерката Сташа со која е во одлични односи.

Останати вести од Радио Милева