Радио Милева

Водителката Сања Маринковиќ конечно откри дали е разведена или не!

Водителката Сања Маринковиќ конечно откри дали е разведена или не!
фото: Принтскрин/јутуб

Водителката на „Магазин ин“, Сања Маринковиќ ретко зборува за својот приватен живот.

Таа за своите проблеми им зборува на пријателките, а една од нив е Весна Дедиќ.

Во последниот период често се пишуваше дека водителката се разведува и дека не и цветаат ружи во бракот.

„Ние сме добри пријателки и мајки без партнер односно без сопруг. Продолжуваме понатаму. И велам дека заедно поминавме низ убави и помалку убави моменти“ вели Маринковиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм/сањамаринковиќ

На прашањето дали поднела барање за развод, таа вели

„Јас се уште сум во брак. Се уште официјално не сум разведена. Само ја почитувам одлуката на семејството да се задржи интимата. Јас не сум естрадна ѕвезда. Не верувам дека мојот складан брак е нешто интригантан. Ни сега не е интригантан. Се оди по свој тек, уживаме“ одговори Сања.

фото: Принтскрин/инстаграм/сањамаринковиќ

На прашањето дали се надева на вистински маж, таа вели:

„Не се надевам на нешто во таа смисла. Јас сум исполнета жена“.

Останати вести од Радио Милева