Радио Милева

Водителката на „Работна акција“ се породи – на свет го донесе првото дете

Водителката на „Работна акција“ се породи – на свет го донесе првото дете
фото:дејан бриза/рас србија

Водителката на „Работна акција“, Тамара Грујиќ, денес се породи и го донесе своето прво дете.

Како што пренесуваат српските медиуми, мајката и бебето се добро, а Тамара се породила утрото во една белградска клиника.

– Јас сум одлично, да не подречам, луѓето реагираат многу емоционално и неодредено на мојата состојба. Среќни сме што сум во блажена состојба. Имав одлична бременост и буквално до 26 недела бев на терен, работејќи две цели сезони во текот на мојата бременост и не морав да се откажам. Емитувањето на новата сезона ќе трае до Новата година, ќе го завршиме снимањето во средината на септември, ќе бидам на породилно отсуство до јануари 2020 година. Доколку се оди добро, планираме да ја продолжиме соработката со РТС во текот на 2020 година и да ги снимаме акциите во Војводина, како што веќе споменав – извавува водителката пред да се породи.

фото:весна лалиќ/рас србија

Тамара и нејзиниот сопруг Вук се венчаа во Гибралтар во 2012 година, без гости. Исто така таа откри дека претходно не планрала проширување на семејството.

Останати вести од Радио Милева