Радио Милева
Емпатија

Водителката на „Практична жена“ погодена од силни емоции се расплака пред камери (фото)

Водителката на „Практична жена“ погодена од силни емоции се расплака пред камери (фото)
фото:наташа павловиќ/инстаграм принтскрин

Водителката на „Практична жена“, Наташа Павловиќ, не криеше дека ја погоди една приказна од шоуто.

Не можеше да ги сокрие своите емоции додека го слушаше признанието на семејство кое имало големи проблеми.

фото:принтскрин блиц.рс/практична жена

Имено, родителите на девојчето, кое имало тумор кога имала помалку од две години, зборувале за тешките работи низ кои поминале поради оваа болест.

Наташа плачеше додека ја слушаше приказната, иако на почетокот се воздржуваше, но камерите ги снимаа овие моменти.

фото:принтскрин блиц.рс/практична жена

Емпатијата беше ппосилна од се’, а убавата Наташа покажа дека е доста емотивна личност која сочувствува со другите.

Останати вести од Радио Милева